AKSEKİ FUTBOLU ÖZLEMİŞ

 

Aksekispor, 11 yıl aradan sonra yeniden Antalya 2. Amatör Küme'de mücadele etmeye başladı. 

Akseki Belediye Başkanımız Ezc M.İsmet Uysal,  yaptığı açıklamada, takımın 3. Lig'den 2005-2006 futbol sezonunda düştüğünü ve aynı yıl kulübün feshedildiğini söyledi. Akseki'de gençleri yeniden spora kazandırmayı amaçladıklarını belirten Uysal, "Akseki Stadı'nın zemini yeniden düzenlenerek suni çimle kaplandı. Gençlerimizin spor yapma isteği ile eski sporcumuz Gürcan Karakaş'ı kulüp başkanlığına getirdik. 11 yıl aradan sonra Akseki'de yeni bir heyecan yarattık. Yenilenen stadımızla birlikte Akseki halkı yaşlısıyla genciyle spora büyük özlem duyduğunu gördük. Tribünlerde yaklaşık 2 bin seyircimiz vardı." dedi. 
Uysal, "Bugün takımımız Serik Dikmen spora 2-0 mağlup oldu. Fakat, yeni kurulan takımımız ilerisi için bize ümit verdi. Önümüzdeki sezon ise yine ses getiren güçlü bir Aksekispor oluşturacağız 
1956 yılında Antalya'nın Akseki ilçesinde kurulan ve 2004-2005 sezonunda, tarihinde ilk kez 3. Lig'e yükselmeyi başararak Antalya'yı iki sezon 3. Lig'de temsil eden Aksekispor, 2005-2006 futbol sezonunda 3. ligden düşmüştü. Aynı yıl kulüp feshedilmişti Diye konuştu.

Yazımı paylaşmak ister misiniz?

Facebook ile paylaşGoogle Plus ile paylaşTwitter ile paylaş
DMC Firewall is a Joomla Security extension!