Başkanın Mesajı

Değerli hemşerilerim,

Yerel yönetimler ile demokrasi arasında pek çok açıdan pozitif ilişki vardır. Her şeyden önce, yerel halkın seçimle işbaşına getirdiği yönetim birimleri olması, demokratikleşme açısından önemlidir. Diğer yandan halka en yakın yönetim biriminin belediyeler olması, bu kurumları, yerel halkın katılımına elverişli yerler haline getirir.

Uluslararası pek çok sözleşmede de, yerel yönetimlerin özerkliğine vurgu yapılırken demokrasi ve katılım ilkesi öne çıkarılır. Oysa ki; halkın büyük bölümü, belediyelerden demokrasi açısından pek fazla bir şey beklemezler. Belediyelerden öncelikli ve ağırlıklı beklenen görev hizmettir. Biz öncelikli olarak demokrasi ve adaleti siz hemşerilerimize sunacağız.

Akseki Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden buyana gerek şehrimizde yaşayan gerekse dünyanın bir ucunda memleketini merak eden Aksekililere hizmet götürmeye başladık. Yerel seçimler öncesinde hazırlamış olduğumuz projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz.

Uzun yıllardır hizmet alımı noktasında sıkıntı yaşayan şehrimizi yakın bir gelecekte Antalya’nın gözde ilçeleri arasına getirmeyi planlıyoruz.  Göreve geldiğimiz ilk günden başlattığımız alt yapı çalışmalarıyla hemşerilerimize hak ettikleri hizmeti sunacağız.

 “Yeni Hayat Toroslarda” sloganıyla turizm hareketliliğini başlatıp, son yıllarda Akseki’den artan göçü geriye döndürmeyi planlıyoruz.  Kıyı bandına sıkışan Antalya Turizmine yayla havası aldırarak turizme yeni bir soluk kazandırmayı amaçlıyoruz. Sahibi olduğumuz Oymapınar Barajını belediye sınırlarımıza dahil ederek yörede turizmin ilk kıvılcımını çaktık.  Önümüzdeki süreçte hedefimiz el değmemiş doğamızı Dünya’ya açmak olacak. Bu noktada ticari zekâsıyla nam salan Aksekili hemşerilerimizi kendi şehirlerine yatırıma davet ediyorum.

Birlikten kuvvet doğar düşüncesinden hareketle yayın hayatına başlattığımız yeni web sayfamız üzerinde oluşturduğumuz hemşerilerimiz bölümüyle Dünya’nın dört bir yanındaki Aksekilileri yeniden bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.  Dileğim odur ki;  web sayfamıza üye olarak Aksekililer  datası oluşturmamıza yardımcı olunuz.  Ayrıca;  ayda bir kez yayınladığımız Akseki Gazetesi ile şehrimizdeki değişimden sizleri haberdar ediyoruz.

Yazımı paylaşmak ister misiniz?

Facebook ile paylaşGoogle Plus ile paylaşTwitter ile paylaş
Our website is protected by DMC Firewall!